zhovnach

Українська жінка-лідер у IT, з якою варто познайомитися

Нещодавно видання “Kyiv Independent” опублікувало статтю під назвою “Here are 3 Ukrainian female tech leaders worth getting to know“, де однією з героїнь стала наш адміністративний директор Євгенія Жовнач.

У статті авторка розповідає про трьох успішних українських жінок, які роблять значний внесок у розвиток технологічної галузі.

Євгенія Жовнач поділилася своїм досвідом роботи в ігровій індустрії та розповіла про те, як їй вдалося досягти успіху в цій сфері.

Стаття є чудовим прикладом того, як українські жінки ламають стереотипи та стають лідерами в технологічній галузі. 

Нижче ви можете ознайомитися з уривком інтерв’ю, яке Євгенія Жовнач дала виданню “Kyiv Independent”:

Євгенія Жовнач

administrative director Zagrava Games

Євгенія Жовнач, адміністративний директор рівненського розробника мобільних ігор Zagrava, каже, що вона “трохи здивована, що стала жінкою в ІТ”, враховуючи її бухгалтерську освіту.

Її кар’єра в ІТ-індустрії розпочалася 14 років тому, “випадково”, коли її давня подруга запитала, чи не знає вона хороших бухгалтерів для роботи в американській компанії, яка мала офіс у Рівному. На той час Жовнір не була дуже задоволена своєю роботою і запропонувала їй самій прийняти цю пропозицію.

Після закриття першої компанії через кілька років після того, як Жовнач приєдналася до команди, основна команда вирішила залишитися разом і заснувати Zagrava Games. Чотири роки тому дублінський розробник мобільних ігор Playrix запропонував компанії злиття. Дві компанії разом налічували понад 200 співробітників.

Жовнач пройшла шлях від бухгалтера до засновника, а нині обіймає посаду адміністративного директора. Вона та генеральний директор компанії Олексій Михасюк розділили управлінські обов’язки – Михасюк займається продуктом, а Жовнач наглядає за адмініструванням.

Вона каже, що команда “Заграви” побудувала соціально відповідальний бізнес, який замислюється над тим, як він може позитивно вплинути на розвиток регіону та місцевої громади.Дев’яносто відсотків співробітників компанії, які втекли після початку війни, повернулися, в тому числі Жовнач та її син, який, на її думку, повинен бути з батьком.

"Я також відчувала відповідальність за своїх колег. Я не хотіла виглядати як менеджеркою, яка зраджує свою команду, сидячи в теплому, безпечному місці, в той час як вони вони тут щодня борються з викликами війни".

Eugenia Zhovnach (Zagrava Games press service)
Eugenia Zhovnach (Zagrava Games press service)

Вихваляючи якості, які, за її словами, роблять українських ІТ-працівників унікальними, такі як здатність виходити за рамки і мислити нестандартно, вона нарікає на те, що “чоловіки все ще залишаються рушіями бізнесу” в Україні, і що в технологічній сфері так мало жінок.

“За 14 років у нас була лише одна жінка-програміст”, – сказала вона, додавши, що хоча в команді 48% жінок і 52% чоловіків, наразі немає жодної жінки на суто технічних посадах.

Вона вважає, що війна може змінити ситуацію. Оскільки чоловіки не можуть виїжджати за кордон для зустрічей з потенційними інвесторами чи партнерами, ця робота зараз переходить до жінок.

Але найбільшим болем у роботі в ІТ для Жовнач є брак технологічних продуктів українського виробництва. Навіть якщо продукт повністю розроблений в Україні, компанія належить іншій юрисдикції за межами країни, що свідчить про брак довіри до компаній-початківців тут.

Тим часом українським жінкам, які намагаються збалансувати роботу та сім’ю, також доводиться особливо важко.

Tags: No tags

Add a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *