kotiuk

Поради програмістам: як прокачати свій досвід та виділятися серед конкурентів

Ділиться Сергій Костюк

Technical Director у Zagrava

Перша порада – для тих, хто ще не починав заглиблюватися у програмування та лише обирає, з якою мовою працюватиме.

 

Тут потрібно зважати усі плюси та мінуси та обрати рівень складності, на якому ти хочеш пройти гру під назвою “вивчення програмування”. Ти можеш долучитися до багатотисячних лав кодерів на С++, Java Script  чи C#, або ж зосередитися на опануванні менш поширених, або і екзотичної мови.

Нюанс полягає у тому, що хоч володіння специфічною мовою і виділятиме тебе серед конкурентів (такі спеціалісти є рідкісними, на них більший попит та зазвичай вищий офери), проте якраз шлях до рівня “спеціаліста буде зовсім нелегким та не факт, що себе виправдає. Обравши плюси та шарпи, ти завжди зможеш розраховувати на великий об’єм матеріалів для вивчення, туторіалів та допомогу більш досвідчених кодерів.

Отже: Щоб спростити для себе вивчення мови програмування – обирай ту, де є сильна ком’юніті.

Наступна порада – для тих, хто вже розбирається в коді та вміє працювати з системою контролю версій.

 

Ти вже доволі скілловий джун, але все одно чогось не вистачає? Давай виправимо.

 

Зазвичай на ринку цінуються кадри з хоча б мінімальним, але комерційним досвідом, та от отримати його не так просто. Часто ти потрапляєш у коловорот “щоб отримати роботу, потрібен досвід – щоб отримати досвід, потрібна робота”. Тут доволі поширеним рішенням є рекомендація створити свою власну гру (як інді-розробник), які ще називаються pet-проектами. І це дійсно важливо, адже саме так зможеш пройти та вивчити увесь шлях випуску гри, а це одна з найцінніших навичок, які приведуть тебе до роботи над великим продуктом.

Ось  декілька пунктів, які допоможуть перетворити твою домашню гру на крутезний проект для портфоліо:

1. Пробуй різне – не обмежуйся однією грою, а зроби декілька різних, в ідеалі – і 2D і 3D проектів. Дуже хороший старт ти можеш отримати на хакатонах/ігрових джемах – зазвичай на брейнштормах народжуються геніальні ідеї, а крім  цього ти зможеш отримати досвід роботи у команді і навчишся розподіляти задачі по зонам відповідальності.

2. Зібрав(-ла) проект та залив йо на Github? Добре, а тепер спробуй викласти його у маркет (Play чи AppStore). Це буде суттєвий левел-ап для тебе, адже адаптація гри під вимоги маркетплейсу, інтеграція рекламних SDK, додавання апдейтів і тд покажуть тобі, що відбуватиметься з твоїм продуктом після релізу. Справишся з цим – вважай , що ти вже стрілянний горобець.

P.S. твоя гра не обов’язково має стати успішною, приносити гроші та бути хоча б топ-100 по завантаженням у твоєму жанрі. Роботодавець цінуватиме саме твоє вміння вирішувати всі проблеми на цьому шляху.

Цей левел – для тих, хто вже дійсно вміє багато, але хоче ще більше.

 

З яким движком (engine) ти би не працював(-ла), ніщо так не допоможе тобі зрозуміти його роботу, як… створення свого.

Має час, натхнення та бажання додати ще один цікавий пункт в резюме?Бери на озброєння статті і туторіали з Youtube і погнали!

Важливе уточнення – тобі не потрібно винаходити велосипед. Достатньо буде саме відтворити власноруч вже існуючий движок – це як перемалювати відому картину за номерами. Таким чином відкриєш для себе середовище, в якому працюєш, з нової сторони, та в майбутньому, якщо стикнешся з таким, зможеш вирішувати складні задачі в нутрощах серйозних проектів.

 

Отже, який він – конкурентоспроможний програміст?

 

  • Має не просто гарне резюме, а і якісне портфоліо
  • Розуміє життєвий цикл гри та дослідив його на практиці: створив з нуля свій власний проект та довів його до релізу на сторі
  • Дослідив специфіку свого бажаного напрямку та може пояснити, як працює його власний код
  • Знається на алгоритмах, не боїться вирішувати нестандартні задачі та, що важливо – може розібратися у чужому коді.
Tags: No tags

Add a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *